Sadece Kendinle Kalmak

aklın karmakarışık, neredesin ne yapıyorsun hiç belli değil. kafa dağıtayım diye yaptığın şeylerde bile yine bir gerginlik kendini verememezlik. çözülmüyor bir türlü çünkü sorun olduğu yerde ama endişeler en yüksek haddinde. karşında bir arkadaşın dostun var ama sanki o yok da sen kendinlesin.

bıraksalar kendine haline çok daha iyi ama yalnız kalmamak şart. karamsarlık sarıyorsa dört bir yanını bununla yüzleşmesini bilmek gerek. çözüm olmayabilir hemen ama senin de yapman gerekenler var. önceliğin hayatına devam etmek olmalı. o sorun belki de çözülemediği için kabusun olabilir. ama senin hayatının odak noktası olmasın. gerekirse vazgeçebileceğini, eğer sen istersen ona yenildiğini ya da bir süreliğine geri çekileceğini düşün. bu senin hayatın zihninde taşıdıkça süreyi uzattıkça ağırlığını kaldıramaz hale gelirsin. ancak sen kendini korumayı seçersen o sorun seni şimdiki kadar etkileyemez.

çünkü soruna bir kimlik kazandırır ve onu kendi sınırlarının dışına taşırsın. fark ettiğinden de öte içselleştirdiğin için hep can yaktı ama artık öyle olmayacak. artık sınırlarının dışında kalmalı hatta eskide, geçmişte kalmalı. sen yoluna devam et bırak artık sürüncemede kalan sorunlar kendi kendine tozlansın geçmişin karanlık yüzünde. yeter ki sen iyi ol. yeter ki sen güzel bak kendine. yeter ki iste… yeter ki hisset artık yenilendiğini tüm benliğinde…

t.gezici

Her şey küçük bir dokunuşla başlar.Emeğe saygı duyduğunuz ve desteklediğiniz için teşekkürler.

Comments are closed